روزگاری تازه آغاز شده که بر زندگی همه ملت‌های جهان اثر خواهد گذاشت

میعادگاه : کـــرج . محمدشهر . ابتدای عباس آباد.بیت المهــــــــدی (عج

منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
موضوعات
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودلینک دوستان
آخرین مطالب
دیگر موارد

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 2164
بازدید دیروز : 1503
بازدید هفته : 6196
بازدید ماه : 65643
بازدید کل : 897137
تعداد مطالب : 3392
تعداد نظرات : 51
تعداد آنلاین : 7

آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 3392
:: کل نظرات : 51

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 7
:: تعداد اعضا : 1

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 2164
:: باردید دیروز : 1503
:: بازدید هفته : 6196
:: بازدید ماه : 65643
:: بازدید سال : 314590
:: بازدید کلی : 897137
نویسنده : گمنام
سه شنبه 31 مرداد 1391

السّلام عليكم و رحمةاللّه
بسماللّهالرّحمنالرّحيم

و الحمد للّه ربّ العالمين. احمده و استعينه و استغفره و اتوكّل عليه و اصلّى و اسلّم على حبيبه و نجيبه و خيرته فى خلقه و حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشير رحمته و نذير نقمته سيّدنا و نبيّنا ابىالقاسم المصطفى محمّد و على ءاله الأطيبين الأطهرين المنتجبين الهداة المهديّين سيّما بقيّةاللّه فى الأرضين. و صلّ على ائمّة المسلمين و هداة المستضعفين و حماة المؤمنين.

همهى برادران و خواهران عزيز را دعوت ميكنم به رعايت تقواى الهى؛ و تبريك عرض ميكنم عيد سعيد فطر را، كه روز رحمت است، روز مغفرت است، روز اجر و پاداش است براى مؤمنين، براى نيكوكاران، براى كسانى كه براى خدا و در راه خدا عملى انجام دادند و حركتى كردند و دلهاى خود را به خداى رحيم و غفور نزديك كردند. خدا را شكر ميكنيم كه يك بار ديگر، يك ماه رمضان ديگر و يك عيد فطر ديگر را نصيب ما كرد؛ بايد اين نعمت الهى را قدر بدانيم.

بحمداللّه ماه رمضان امسال، آنطورى كه انسان از خبرها در گوشه و كنار ميشنيد يا مشاهده ميكرد، ماه رمضان مباركى بود؛ دلها متوجه خدا، متوجه حقيقت و معنويت، قشرهاى مختلف مردم در اجتماعات دينى، در تلاوت قرآن، در شبهاى مبارك و پر خير و بركت قدر، با توسل خود، با دعاى خود، فضاى معنوىِ مؤثر و ماندگارى را در كشور به وجود آوردند؛ اين را بايد مغتنم شمرد و بر توفيق آن، خداى متعال را سپاسگزارى كرد.

همچنين مردم در يك بعد ديگر قضيه، كه نگاه به مسائل دنياى اسلام و مسائل امت اسلامى است، از خود حركت نمايان و درخشانى را نشان دادند و آن، حركت روز قدس بود؛ يادگار بزرگ امام را گرامى داشتند، از ملت مظلوم فلسطين و از يك مسئلهى اساسى و مهم دنياى اسلام جانبدارى و حمايت كردند؛ در هواى گرم، با دهان روزه، در راهپيمائى حضور پيدا كردند؛ كه جاى سپاسگزارى دارد. از همهى ملت ايران سپاسگزارى ميكنيم به خاطر اين حركت بجا و بموقع، كه بلاشك تأثيرات بزرگى در دنياى اسلام خواهد داشت؛ انشاءاللّه.

امسال ملتهاى ديگر هم با ملت ايران بيش از سالهاى قبل هماهنگى و هماوائى داشتند. در برخى از كشورها كه تسلط و سيطرهى بازماندگان رژيمهاى طاغوتى مانع ميشد از اينكه مردم احساسات خود را در مورد فلسطين بروز بدهند، امسال بحمداللّه مردم توانستند در آن كشورها هم وارد ميدان شوند؛ و اين جريانى است كه انشاءاللّه ادامه خواهد داشت. بايد از خداى متعال بخواهيم كه عبادات مردم عزيز را در اين ماه، با قبول خود و لطف ويژه و خاص خود، ارزش و اعتبار ببخشد؛ همچنان كه در دعاى صحيفهى سجاديه آمده است: «يا من يجتبى صغير ما يتحف به و يشكر يسير ما يعمل له ... يا من يدنو الى من دنا منه و يا من يدعو الى نفسه من ادبر عنه».(1) اين دعائى است كه امام سجاد (عليهالسّلام) در مثل امروزى - روز عيد فطر - آن را ميخواندند و تعليم دادند كه بخوانند.

يك گام به سمت خدا برداريد، خداى متعال شما را به خود نزديك ميكند. آن كسانى كه به حقيقت، به معنويت، به خدا و به دين پشت كردهاند، خداى متعال از روى رأفت و رحمت، آنها را دعوت ميكند و فرا ميخواند؛ اين لطف و رحمت الهى است. جوانهاى عزيزمان نورانيتهائى را كه در اين ماه به دست آوردند، انشاءاللّه براى خود حفظ كنند؛ اين ذخيره را براى تمام طول عمر و لااقل براى اين يك سال تا عيد فطر آينده و تا ماه رمضان آينده، براى خود نگه دارند. انس با قرآن را، توجه به خدا را، ذكر را، حضور در صحنههائى كه خداى متعال دوست ميدارد بندگانش در آن صحنهها حضور پيدا كنند - چه صحنههاى مربوط به درون خود ما، چه آنچه كه مربوط به گسترهى دنياى اسلام و جامعهى ما و امت اسلامى است - براى خود نگه داريم، حفظ كنيم؛ و خداى متعال هم بركت خواهد داد.

پروردگارا! رحمت و بركت خود را بر اين ملت و بر همهى امت مسلمان نازل بفرما. پروردگارا! اين ملت عزيز را و همچنين امت اسلامى را بر دشمنانشان پيروز كن. پروردگارا! اين رابطهى معنوى و قلبى ما با معنويت را، با روحانيت حقيقى را، روزبهروز بيشتر بفرما.

بسماللّهالرّحمنالرّحيم
قل هو اللّه احد. اللّه الصّمد. لم يلد و لم يولد. و لم يكن له كفوا احد.(2)

بسماللّهالرّحمنالرّحيم
الحمد للّه ربّ العالمين و الصّلاة و السّلام على سيّدنا و نبيّنا محمّد و ءاله الطّاهرين و صلّ على اميرالمؤمنين و الصّدّيقة الطّاهره سيّدة نساء العالمين و الحسن و الحسين سبطى الرّحمة و امامى الهدى و علىّبنالحسين و محمّدبنعلىّ و جعفربنمحمّد و موسىبنجعفر و علىّبنموسى و محمّدبنعلىّ و علىّبنمحمّد و الحسنبنعلىّ و الخلف القائم المهدىّ صلواتك عليهم اجمعين و صلّ على ائمّة المسلمين و حماة المستضعفين و هداة المؤمنين. اوصيكم عباداللّه بتقوى اللّه.

همهى برادران و خواهران نمازگزار را كه در اين اجتماع عظيم حضور داريد، دعوت ميكنم به رعايت تقوا و پرهيزگارى. آنچه كه در اين خطبه عرض ميكنم: يكى دو مسئلهى مربوط به كشور خودمان و جامعهى خودمان يا مربوط به امت اسلامى است. آنچه كه مربوط به ماست، در درجهى اول، حادثهى تلخ و مصيبتبار زلزله است براى جمعى از همميهنان عزيز ما. اگرچه در يك نقطهى از كشور و گروهى از مردم در اين حادثه آسيب ديدند، ليكن غم براى همهى مردم كشور است. انسان اين را ميداند و احساس ميكند و تجربهها هم همين را نشان ميدهد كه مردم كشور ما در برابر يك چنين حوادثى كه در گوشهاى از كشور به وقوع ميپيوندد، هرگز بىتفاوت نبودهاند؛ در اين حادثه هم بحمداللّه مردم وارد شدند و باز هم بايد ادامه پيدا كند. حادثه، حادثهى تلخى است؛ ويرانىهاى زيادى است؛ تلفاتى هم وجود داشته است، كه مسئولين آمار تلفات و حوادث را ذكر كردند. آنچه كه بر عهدهى مسئولين و بر عهدهى آحاد مردم است، كمك به وظائفى است كه بر دوش ماست.

بحمداللّه كارهاى خوبى انجام گرفته است؛ انسان وقتى از نزديك مىبيند، اين را مشاهده ميكند؛ از كسانى هم كه خودشان آسيبديده هستند، وقتى انسان ميپرسد، ميداند كه كارهاى خوبى انجام گرفته است؛ ليكن كار ادامه دارد؛ وظائف، وظائف سنگينتر و بزرگتر در راه است؛ بايد انشاءاللّه مسئولين بتوانند آثار اين حادثه را بكلى زائل كنند؛ علاوهى بر اين، اين را تبديل كنند به يك وسيلهاى، براى اينكه اين منطقه يك صفحهى جديد و درخشانى را انشاءاللّه در زندگى خود شروع كند؛ و آبادانىاى كه به آنجا داده ميشود، بر اثر تلاش خود مردم و همت مسئولان و همكارىهائى كه فىمابين هست، انشاءاللّه بكلى خاطرات اندوهزاى اين منطقه را زائل كند.

يك مسئله، مسئلهى روز قدس است. روز قدس، اين حركتى كه امام بزرگوار ما آن را آغاز كردند و بحمداللّه روزبهروز بهتر و سالبهسال گرمتر اين حركت ادامه دارد، يك حركت بسيار عميق و پرمعنائى است؛ اين فقط يك راهپيمائى نيست؛ خونى است كه در اين روز در رگهاى امت اسلامى ميدود؛ علىرغم كسانى كه ميخواهند مسئلهى فلسطين و ملت فلسطين به دست فراموشى سپرده شود، اين مسئله را روزبهروز زندهتر ميكند؛ و همين جور خواهد بود. وظائف سنگينى بر دوش مسئولان كشورهاى اسلامى است، كه اميدواريم خداوند همه را هدايت كند به آنچه كه وظيفهى آنهاست، و كمك كند كه بتوانند اين وظائف را انجام بدهند.

البته مسائل دنياى اسلام در اين برههى از زمان، مسائل بىنظيرى است. اين تحولاتى كه در دنياى اسلام اتفاق افتاده است، تحولات عجيب و تكاندهنده و تعيينكنندهى مسير امت اسلامى در آينده است. اميدواريم انشاءاللّه همچنان كه تاكنون ملتهاى اين منطقه توانستهاند كارهاى بزرگى را انجام بدهند و مسئولان كارهاى شايستهاى انجام دادهاند، اين آهنگِ رفتار همچنان ادامه پيدا كند و دشمنان امت اسلامى كه روزبهروز ترفندهاى خود را پيچيدهتر ميكنند و با همهى قوا، با همهى توان، از همهى اطراف وارد اين ميدان ميشوند، نتوانند بر همت امت اسلامى غلبه كنند؛ و البته انشاءاللّه نخواهند توانست غلبه كنند. روزگار تازهاى آغاز شده است، وضع جديدى در دنياى اسلام به وجود آمده است، و اين وضع بر روى زندگى همهى ملتهاى جهان بتدريج اثر خواهد گذاشت؛ «باش تا صبح دولتت بدمد»؛ انشاءاللّه.

سعى كنيم در تحليلهامان، در شناخت حوادث، دچار خطا و اشتباه نشويم. بدانيم كه آمريكا و صهيونيسم دشمنان امت اسلامىاند؛ سردمداران رژيمهاى جبار، دشمنان امت اسلامىاند. اگر ديديم در يك جائى آنها در يك جهت قرار گرفتند، بدانيم كه آن جهت، جهت باطلى است، جهت غلطى است؛ دچار خطاى در تحليل نشويم. آنها هرگز براى ملتهاى مسلمان دل نميسوزانند؛ هرچه بتوانند، تخريب ميكنند و در روندها اخلال ميكنند. امروز همين جنجالهائى كه آنها در واقع به راه مىاندازند، اگرچه گاه از زبان بعضى افراد غافل هم تكرار ميشود؛ اختلافات مذهبى، اختلافات قومى، اختلافات نژادى و زبانى؛ اينها را عمده ميكنند؛ در حالى كه در اسلام اينها نيست؛ «انّ اكرمكم عند اللّه اتقيكم»؛(3) همه يكى هستند، همه با هم برادرند. بايد همه‌ى ما بيدار باشيم، بصير باشيم، چشمهامان را باز كنيم، دچار خطاى تحليل نشويم.
پروردگارا! به محمد و آل محمد، حركت عظيم امت اسلامى را به خير و سعادت عمومى اين امت منتهى بفرما. دشمنان امت اسلامى را ذليل كن.

بسماللّهالرّحمنالرّحيم
والعصر. انّ الانسان لفى خسر. الّا الّذين ءامنوا و عملوا الصّالحات
و تواصوا بالحقّ و تواصوا بالصّبر.(4)

والسّلام عليكم و رحمةاللّه و بركاته

1) دعاى 46
2) اخلاص: 4-1
3) حجرات: 13
4) عصر: 3-:: موضوعات مرتبط: ســـــیاســـــی , اخلاق و عرفان , ,
:: برچسب‌ها: بصیرت , اختلاف افکنی , روزقدس , رایه الهدی ,
:: بازدید از این مطلب : 2005
|
امتیاز مطلب : 28
|
تعداد امتیازدهندگان : 9
|
مجموع امتیاز : 9
مطالب مرتبط با این پست

.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
شکر ،خدارا که درپناه حسینم(ع)،گیتی ازاین خوبتر،پناه ندارد........................... ....هرکسی با شمع رخسارت به وجهی عشق باخت/ زان میان پروانه را در اضطراب انداختی / گنج عشق خود نهادی در دل ویران ما / سایه دولت بر این کنج خراب انداختی.../ اللّهم عجّل لولیّک الفرج........ ...با عرض سلام و تحیّت خدمت شما بازدید کننده گرامی به اطلاع می رساند که """برنامه ی هفتگی هیئت کربلا (محمدشهر- عباس آباد - کرج ) به شرح ذیل می باشد: پنجشنبه شب ها ساعت21 با مداحی " حاج رحمــــــــان نـوازنـــــــی "/ جمعــــــــه ها ساعت 7 صبح قــــرائت دعای ندبه توسط آقای محمــــــد بازوبنــــــــدی و شــــرح آن توسط شیخ انصــــــــاری ...ضمنا مراسماتی که بصورت مناسبتی برگزار می گردد از طریق سامانه پیام کوتاه به اطلاع عموم بزرگواران می رسد. سامانه پیام کوتـــــــــاه این هیئت نیز با شماره 30008191000002 پل ارتباطی بین ما و شما می باشد.لطفا نقدها و پیشنهاد های خود را و همچنین پیامک های مهـــــــــدوی و دلنوشته هایتان را جهت انعکاس در این تارنما برای ما ارسال نمایید.ضمنا جهت عضویت در این سامانه عبارت * یازهرا * را به شماره فوق پیامک نمایید. التماس دعا.
منو اصلی
نویسندگان
آرشیو مطالب
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
پیوندهای روزانه